/Deju veidi
Deju veidi 2018-08-15T13:17:56+00:00

Klasiskā deja

Klasiskā deja palīdz dejotājam veidot skaistas ķermeņa līnijas, pareizu centra stāvokli, harmoniski attīsta visas muskuļu grupas, pēdas spēku un atspērienu. Klasiskai dejai ir stingri kanoni attiecībā uz to, kā kustība ir izpildāma, līdz ar to tā ieaudzina pašdisciplīnu un paškontroli. Klasiskā deja attīsta ne tikai ķermeni fiziskā līmenī, bet arī prāta koncentrēšanās spējas. Klasiskās mūzikas labvēlīgā ietekme ir zinātniski pierādīta. Dejojot klasiskās mūzikas pavadībā, attīstās bērna inteliģence un smalka skaņu un kustību uztveres sintēze.

Jazz dance

Jazz dance novirziens attīsta ķermeņa plastiku, spēju kustēties brīvi, sajust savu ķermeni kā vienotu veselumu, veidot pāreju no vienas kustības uz otru. Šajā dejas stilā nav stingru kustības kanonu, dejas forma ir brīva, to veido, vadoties pēc sajūtām, ko rosina mūzika un ritms. Parasti tiek izmantota džeza mūzika, bet var dejot arī pie cita žanra mūzikas.

Vispārējā fiziskā sagatavotība

Vispārēja fiziskā sagatavotība bērniem, kas uzsāk nodarboties ar deju, ir vitāli nepieciešama. Deja balstās uz saskaņotu muskulatūras darbu, bet vispirms šī muskulatūra ir jāizveido. Tāpēc mazo audzēkņu grupu nodarbībās spēļu un rotaļu formā attīstām bērnu vispārējo fizisko formu.