/Atbildes uz jautājumiem
Atbildes uz jautājumiem 2019-10-08T16:23:59+00:00

1. Kā sagatavot bērnu pirmajai nodarbībai?

Ir svarīgi pirms nodarbības pārrunāt ar bērnu, kurp viņu ved un kas viņu tur sagaida, lai novērstu vilšanos. Pastāstiet viņam, ka nodarbībā nevarēs dejot kā pats grib vai mājās pieradis, ka grupā būs arī citi bērni un pasniedzējs dos uzdevumus. Ir būtiski paskaidrot, ka pirmajā nodarbībā nekas vēl nav jāmāk, jo var gadīties, ka uzdoto neizdosies izpildīt, bet tas ir tikai normāli. Galvenais uzdevums ir būt uzmanīgam, sekot nodarbībai un ar prieku mēģināt.

2. Ko vilkt uz pirmo nodarbību?

Ieteicams no bērna garderobes izvēlēties ērtu tērpu gaišos toņos, lai iederētos grupā un justos ērtāk. Pirmās nodarbības tērps var būt šāds:

 • meitenēm: īsi svārciņi, piegulošs krekliņš ar īsām vai garām rokām, baltas zeķubikses vai baltas zeķītes, vingrošanas vai baleta čībiņas vai zeķes ar pretslīdes elementiem;
 • zēniem:  šorti un T-krekls, zeķītes vai dejošanas čībiņas.

Ja meitenītei mati ir garāki par pleciem, tie jāsaņem zirgastē vai copē; īsāki mati jāsasprauž tā, lai neaizsegtu seju.

Apģērbs skolas audzēkņiem:

MAZĀ GRUPA (Sagatavošanas grupa)
Balts vai rozā baleta tērps, kas ietver:

 1. BALETA SVĀRCIŅUS (tilla vai šifona pēc izvēles)
 2. BALETA BODIJS ar īsām vai garām piedurknēm
 3. BALTAS ZEĶBIKSES bez raksta  vai baltas zeķītes
 4. BALETA ČĪBIŅAS, kuras var iegādāties specializētajos baleta veikalos (“češkas” un cita veida čības nav piemērotas nodarbībām
 5. MATI OBLIGATI JĀSAVĀC COPĒ. Ja mati ir īsāki, tad ir pieļaujama zirgaste, kas savākta ar stingru matu gumiju, sprādzes vai galvas lentas, kas neļauj matiem aizsegt seju.

VIDĒJĀ UN VECĀKĀ GRUPA
Deju skolas formas tērps ar logo, šūtas pēc pasūtījuma.

3. Kā norit nodarbības pašiem mazākajiem?

Paši mazākie bērni sākumā tiek pieradināti pie mācīšanās procesa. Bērniem šajā vecumā bieži nav iepriekšējas pieredzes, tāpēc mums ir liela atbildība, lai tā būtu pozitīva. Mēs bieži mainām uzdevumus, lai bērni nenogurtu, un iekļaujam rotaļu elementus. Attīstām stāju, ritma izjūtu, stiprinām muskulatūru, veidojam ritma izjūtu un koordināciju, mūzikas izjūtu.

4. Kas notiek, ja nevarat ierasties uz nodarbībām?

Ja kavējat nodarbības, tad pēc iespējas ātrāk par to ir jāziņo uz deju skolas e-pastu colourpointdej@gmail.com Kavējuma iemesli un noteikumi:

 • slimība: ar ārsta zīmi un kavējumu vairāk par 14 dienām tiek piemērota 50% atlaide no mēneša maksas. Ja slimības dēļ nav iespējams ierasties visu mēnesi, tad par šo mēnesi nav jāmaksā;
 • ceļošana: abonementa maksa netiek samazināta;
 • daļēja apmeklētība: nav iespējams piedalīties deju konkursos un pasākumos, kuros nepieciešama horeogrāfiska sagatavotība un katram ir noteikta vieta dejas zīmējumā;
 • neattaisnota kavēšana: mēneša maksa netiek samazināta.

5. Ko darīt, ja bērns pēc kāda laika atsakās iet uz nodarbībām?

Ir jāmeklē cēlonis. Padomājiet, vai bērnu patiesi interesē dejošana un tā viņam sagādā prieku, vai viņu saista deja kā māksla, vai viņam patīk apmeklēt baleta izrādes un skatīties deju priekšnesumus. Ja bērns mājās pats dejo, kustas, kolīdz izdzird mūziku, tad visticamāk deja viņu interesē. Tad ir skaidrs, ka bērns ir saskāries ar grūtībām darba procesā, iespējams, iestājusies rutīna un ir nepieciešams vecāku atbalsts un iedrošinājums. Viens no ieteikumiem ir norunāt ar bērnu noteiktu termiņu, kurā viņam vajadzētu turpināt apmeklēt nodarbības, piemēram, vēl 3 mēnešus vai (vislabāk) līdz sezonas beigām. Sezonas laikā deju skolā ir dažādi notikumi, koncerti un pasākumi, kas var dot jaunu motivāciju darbam. Ja nodarbības pārstāj apmeklēt pirms šiem notikumiem, tad rodas nepilnīgs priekšstats par skolā notiekošo. Visbiežāk bērni pārvar grūto periodu un ar prieku turpina nodarbības. Tomēr vecāku atbalstam ir ļoti liela nozīme. Grūtību pārvarēšana arī veido pašapziņu, iemāca atbildību pret saistībām. Ja bērnu patiešām neinteresē dejošana, tad arī pēc laika uzlabojumu nebūs un ieteicams meklēt citu nodarbošanās veidu, kas viņu patiesi aizrautu. Tieši laiks ir tas, kas ir vajadzīgs, lai izprastu situāciju pēc būtības.

6. Kad bērni stājas uz puantēm?

Bērni uz puantēm stājas tikai ar pedagoga akceptu apmēram 8 gadu vecumā, kad audzēkņa pēdas muskulatūra ir pietiekami nostiprināta. Ja pēda nav pietekami stipra vai tā nav anatomiski piemērota puantēm, tad puantes nav jāvelk.

7. Ko darīt, ja bērns negrib sakārtot matus?

Gadās, ka bērniem nepatīk, ka viņiem aiztiek matus. Tomēr deju skola nosaka, ka mati ir jāsakārto. Ir jānoskaidro kāpēc bērna ir šāda nepatika. Ja iemesls ir, piemēram, izteikts jutīgums, tad viens no risinājumiem ir iegādāties speciālu saudzīgu ķemmi, kas neplēš matus, un izmēģināt to mierīgā atmosfērā. Otrs risinājums – lietot matu kondicionieri, kas atvieglo matu ķemmēšanu. Var abus paņēmienus apvienot.
Garus matus ir jāsāk ķemmēt no matu galiem, mierīgi un nesteidzoties.
Vecākiem, kuru bērni nodarbojas ar dejošanu, ir jāiemācās matus sakārtot copē un koncertiem izmantot matu laku vai želeju. Bērnu vajadzētu pieradināt pie matu sprādzēm un citiem matu aksesuāriem, lai to visu vajadzības gadījumā varētu lietot. Šeit apskatāmi  daži padomi:

8. Nesaskaņas ar pasniedzēju vai citiem audzēkņiem.

Vienmēr cenšamies atrisināt domstarpības sarunu ceļā. Esam pārliecināti, ka nav tādu problēmu, ko nevarētu atrisināt, ja vien ir griba to darīt. Problēmu gadījumā ir jāvēršas pie deju skolas pasniedzējiem vai vadības.

Ja bērnam radušās nesaskaņas ar pasniedzēju, tad pēc nodarbības vienmēr vajag pieiet pie pasniedzēja un noskaidrot, kas īsti ir noticis. Ja ar pasniedzēju neizdodas rast risinājumu, sazinieties ar deju skolas vadītāju.

Ja nesaskaņas radušās starp bērniem, ir jānoskaidro, kas ir noticis, uzklausot visus iesaistītos. Bērnu strīdos īpaši iejaukties nevajadzētu, ja vien strīdi neapdraud bērnu fizisko vai garīgo pašsajūtu. Fiziska ietekmēšana skolā ir aizliegta. Ja kāds audzēknis ietekmē citus bērnus fiziski, pēc otrā brīdinājuma viņš tiek atskaitīts no skolas.

9. Kā samaksāt par nodarbībām?

Var maksāt par atsevišķu nodarbību vai iegādāties mēneša abonementu.

Mēneša abonementa cenas:

 • Lielā PRO grupa   85 eiro ( 4x ned.)
 • Mazie PRO grupa     75 eiro (3x ned.)
 • Lielā Hobby Class    60 eiro (2x ned.)
 • Mazā Hobby Class   60 eiro ( 2x ned.)

Maksa par atsevišķu nodarbību: 10 eiro

Par tekošo mēnesi jāsamaksā līdz tā mēneša 10 datumam.
Par atsevišķu nodarbību var maksāt ar pārskaitījumu (pirms nodarbības jāuzrāda maksājuma uzdevums) vai skaidrā naudā pirms nodarbības.