ANDA ZĪSBERGA - BIOGRĀFIJA
 
VIŅA DEJOJUSI VIENMĒR!

Anda uzauga ģimenē, kur 3 paaudzēs visi ir konservatorijas absolventi, tātad mūziķu dinastija – vectēvs, mamma, tēvs un brālis. Mamma stāsta, ka Anda jau pavisam maziņa, izdzirdot mūziku, esot dejojusi. Vecāki Andu bērnībā aizveda uz mākslas vingrošanu, jo mierīgi nosēdēt pie klavierēm viņa vienkārši nespēja. No 6 līdz 15 gadu vecumam nopietni nodarbojās ar sportu. Bet tas nebija īsti tas, kas gāja pie sirds, un programmu izpilde bija vairāk dejiska, nekā tehniska. Tas liedza sasniegt augstākos rezultātus.

Nopietnāk deja  ienāca Andas dzīvē tīņa gados, nokļūstot Tautas kolektīvā “Vecrīga”. Tur pirmo reizi nācās saskarties ar baleta stundām, klasisko deju, raksturdeju un dažādu tautu dejām. Pēc trim gadiem “Vecrīgā” tika meklētas tālākas izaugsmes iespējas, un Anda devās uz Maskavu stāties  Maskavas kultūras institūtā kustību režijas fakultātē. Taču tie bija perestroikas juku laiki, un nācās atgriezties Latvijā.

Tad Anda nodibināja ģimeni, piedzima divas meitas. 90-to gadu sākumā strādāja Latvijas televīzijas jauniešu raidījumā „Skabarga” kā kustību konsultants un horeogrāfs, arī savulaik tik iecienītajā „Popielā”.

Vēlāk Anda kā horeogrāfs uzsāka sadarbību ar Latvijas daiļslidotājiem. Sāka ar vienu grupu, bet 14 gadu laikā regulāri strādājusi ar Latvijas izlases dalībniekiem un starptautisko nometņu dalībniekiem no visas Baltijas. Andas meitas un audzēknes Anna un Stasija Rages piedalījušās Jauniešu ziemas olimpiādēs 2007. un 2009. gadā, bet Stasija arī 2008. gada Eiropas un pasaules čempionātos daiļslidošanā. Šobrīd Anda strādā arī ar deju kluba „Dzintars” dejotājiem visās vecuma grupās, sākot no pašiem mazākajiem un beidzot ar pieaugušajiem, kuri startē starptautiskajā līmenī. 

2009. gadā Anda tika uzaicināta ar VVP (Viktor Vilks Production) Maskavā veidot horeogrāfiju dziedātājas  Lina Milovich muzikālam klipam, kas kļuva par pamatu veiksmīgai sadarbībai.

Andas dzīves moto ir nebeidzama izglītošanās profesijā, jo šis laikmets pieprasa dinamisku attīstību. Ir apmeklēti klasiskās dejas semināri un meistarklases Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā, kā arī modernās dejas meistarklases pie Olgas Žitluhinas Dejas dienu ietvaros.

Pedagoģija ir Andas aicinājums, tāpēc viņa vēlas bērniem nodot tālāk savas zināšanas un palīdzēt topošo personību attīstībā, nodibinot Rīgā  mūsdienīgu, spēcīgu un konkurētspējīgu deju skolu.

Andas tālrunis: 265 99 778
.


Created by I.am.human.lv & www.90.lv